Wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy LubriSyn HA+. Efekty i Zastosowanie w Sporcie.
Kwas hialuronowy to odkrycie ostatnich lat, szczególnie za sprawą medycyny estetycznej. Rewelacyjna właściwość kwasu hialuronowego to zdolność do wiązania wody w skórze. Z tej cechy codziennie korzystają gabinety piękności, które oferują kwas hialuronowy jako sposób na odmładzanie i ujędrnianie skóry, która z wiekiem traci jędrność.
Kwas hialuronowy swoje pierwotne zastosowanie ma w medycynie. Zanim zaczęto stosować go jako “kosmetyk młodości”, z jego terapeutycznych właściwości korzystają przede wszystkim medycy w leczeniu poważnych schorzeń od wielu lat.
Właściwości i wykorzystanie kwasu hialuronowego
Kwas hialuronowy naturalnie wytwarza ludzki organizm, przy czym z wiekiem jego stężenie spada. Utrata jędrności skóry to pierwszy objaw obniżającego się poziomu kwasu hialuronowego. Przyczyną są naturalne procesy starzenia, związane z pracą hormonów.
Układ kostno-stawowy
Układ kostny człowieka funkcjonuje między innymi dzięki naturalnemu biopolimerowi, którym jest wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy. Jego wysokie stężenia i duże ilości znajdują się między innymi w mazi stawowej. Na stawy działa jak smar, który umożliwia bezproblemową pracę kolan, stawów łokciowych, biodrowych, barkowych i wszystkich innych stawów w organizmie człowieka. Stopniowa utrata ilości kwasu hialuronowego prowadzi do gorszego funkcjonowania układu kostnego. Z tego powodu, starsi ludzie często narzekają na bóle stawowe oraz trudności z poruszaniem się.
Narząd wzroku
Oprócz mazi stawowej, kwas hialuronowy znajduje się w narzędziu wzroku, gdzie braki kwasu powodują tzw. zespół suchego oka. Dlatego krople do oczu z kwasem hialuronowym zapewniają odpowiednie nawilżenie oczu.
Leczenie onkologiczne
Kwas hialuronowy wykorzystuje się do leczenia i łagodzenia nieprzyjemnych objawów po radioterapii i chemioterapii w leczeniu ginekologiczno – onkologicznym, w reumatologii. Szczególnie pomocny jest w terapii chorób reumatologicznych i chorobie zwyrodnieniowej stawów. W tej ostatniej może spowolnić postępujące procesy chorobowe.
Narząd mowy i słuchu
Kwas hialuronowy wykorzystuje się w otolaryngologii do leczenia i wzmacniania strun głosowych oraz w terapii zaburzeń słuchu (perforacja błony bębenkowa ucha).

Dermatologia lecznicza i estetyczna
Dermatologia stosuje kwas hialuronowy bardzo szeroko. Od leczenia stanów zapalnych skóry, przyśpieszania gojenia się ran i zapobiegania bliznowaceniom, po korektę rysów twarzy oraz ujędrnianie skóry.
Medycyna sportowa
Ze względu na swoje rewelacyjne właściwości, kwas hialuronowy znalazł swoje zastosowanie w medycynie sportowej. Sportowcy narażają się na wiele urazów, szczególnie układu kostno-stawowego. Kwas hialuronowy przyczynia się nie tylko do szybszego gojenia się urazów, ale również im przeciwdziała.
Brak skutków ubocznych
Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie, w związku z czym nie wywołuje skutków ubocznych. Nie jest alergizujący i jest biodegradowalny przez naturalne enzymy. Ta właściwość zapobiega nadmiernej kumulacji, lecz jednocześnie oznacza konieczność stałego uzupełniania w formie suplementacji lub iniekcji.
Kwas hialuronowy w formie iniekcji czy doustnie?
Sposób podaży zależy od celu, jaki kwas ma spełnić. W niektórych przypadkach wskazane są iniekcje, szczególnie w terapiach onkologicznych, niektórych urazach stawowych lub w dermatologii. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na hialuron, np. w chorobach przewlekłych lub przy dużej aktywności sportowej, zaleca się stosowanie doustnej długotrwałej suplementacji.
Taka forma suplementacji pozwala na długotrwałą ochronę układu kostno-stawowego. Sportowcy odczuwają mniejsze zmęczenie, bóle stawowe w trakcie ćwiczeń są prawie nieodczuwalne, a po ciężkim treningu stawy się szybko regenerują. Poduszka z mazi stawowej szczególnie dobrze amortyzuje stawy kolanowe. Mężczyźni, którzy często uprawiają sporty wysiłkowe odczuwają poprawę już po kilku dniach stosowania kwasu hialuronowego. Praktycznie nieodczuwalne są potreningowe bóle kolan.
Który kwas jest najlepszy dla sportowców?
Osobom, które prowadzą aktywny, sportowy tryb życia poleca się wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy. Daje on najszybsze i najbardziej trwałe efekty zdrowotne, jednocześnie doskonale zabezpiecza stawy przed tarciami i uciskami, typowymi w czasie intensywnych treningów. Kwas podawany w takiej formule szybko odbudowuje płyn stawowy i jest doskonale wchłaniany.
Ekspert – trener biegaczy zawodowych zauważa, że cyt. każdy zawodnik, który odczuwał zmęczenie, mylone z przetrenowaniem, zauważał powrót do formy już po kilku dniach stosowania kwasu hialuronowego w płynie. Najlepsze efekty zawodnicy uzyskiwali przy zastosowaniu Wysokocząsteczkowego Kwasu Hialuronowego LubriSyn HA+. Ponieważ sportowcy mają poczucie “dobrze naoliwionych stawów”, regeneracja po treningu następuje bardzo szybko.
Wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy cenią przede wszystkim sportsmenki wyczynowe oraz rekreacyjne. Suplementacja kwasu hialuronowego nie tylko niweluje kostno-stawowe dolegliwości potreningowe, ale przyśpiesza gojenie się drobnych otarć skórnych. Dzięki temu ewentualne stłuczenia i siniaki szybko zanikają.
Wartością dodaną dla kobiet jest utrzymywanie w doskonałej kondycji skóry. Pozostaje jędrna i promienna, a włosy i paznokcie są wspaniale wzmocnione.